WORLD CHAMPIONSHIPS 2017

WORLD CHAMPIONSHIPS 20172020-06-08T21:14:27+00:00

17th IFBT Beach Tennis World Championships
June 29th to July 2nd, 2017
BARCELONA, CATALONIA, SPAIN

RESULTS IFBT WORLD CHAMPIONSHIPS 2017

NATIONS COMPETITION
1. ITALY
2. CATALONIA
3. BELGIUM
3. UNITED STATES AMERICA

Mens doubles Pro
1. FILIPPO TURA (ITA) MARCO MAZZOTTI (ITA)
2. ALEX ALBORS (CAT) CRISTOBAL RAMIREZ (CAT)
3. JOAQUIM CAMPILLO (CAT) RICHARD MAST (DEU)
3. MATTEO GODIO (USA) FABIO GODIO (USA)

Womens doubles Pro
1. PATRIZIA PIRAZZINI (ITA) LUCIA CALDERONI (ITA)
2. CARLA MARRERO (ESP) MARTA GARCIA OBREGON (ESP)
3. LEXI HOWARD (USA) STEPHANIE PEREDA (USA)
3. ALEJANDRA JIMENEZ (CAT) SABRINA LOPEZ GARCIA (ESP)

Mixed doubles Pro
1. FILIPPO TURA (ITA) PATRIZIA PIRAZZINI (ITA)
2. POL FILELLA (CAT) CARLA MARRERO (ESP)
3. SANTI PUENTE (CAT) SABRINA LOPEZ GARCIA (ESP)
3. MARCO MAZZOTI (ITA) PATRIZIA PIRAZZINI (ITA)

Mens doubles Amateur
1. PIERLUIGI GAMBI (ITA) EDDY SIGNORINI (ITA)
2. LUCA MAZZOTTI (ITA) ANDREA BISERNA (ITA)
3. GREC GIUSTI (ITA) MASSIMO VILLA (ITA)
3. LARS VERBRUGGEN (BEL) TIM VAN DEN HERREWEGEN (BEL)

Womens doubles Amateur
1. SILVIA GERACI (ITA) STEPHANIE PEREDA (USA)
2. NATHALIE MONNIER (BEL) INGE VAN DER HERRERWEGEN (BEL)
3. CHIARA AMBROS AUS STEFANIE SATTLER AUS
3. HILPA TUOMOLA FIN ISA PARTIO FIN

Mixed doubles Amateur
1. INESE KRESLINA (LVA) ROLAND REMBERGS (LVA)
2. STEFANO ATZORI (ITA) SILVIA GERACI (ITA)
3. BART SADAUME (BEL) ELKE DHONDT (BEL)
3. EDITE DAUGULE (LVA) KASPARS DAUGULIS (LVA)

Women’s singles Pro
1. PATRIZIA PIRAZZINI (ITA)
2. MARGARIDA CORREA (POR)
3. LUCIA CALDIRONI (ITA)
4 LEXI HOWARD (USA)

Men’s singles Pro
1. MARCO MAZZOTTI (ITA)
2. GERARD TORRES (CAT)
3. POL FILELLA (CAT)
4 MATTEO GODIO (ITA)

Women’s singles amateur
1. CARLA MARRERO (ESP)
2. ROBERTA MEARDI (ITA)
3. ALEXANDRA PEITO (POR)
3. EDITE DAUGULE (LVA)

Men’s singles amateur
1. PATRICK POMMEE (BEL)
2. ANDREA BISERNA (ITA)
3. GONARIO CHIRONI (ITA)
3. FILIPE RIBEIRO (POR)

Men’s doubles Over 45
1. GREC GIUSTI (ITA) MASSIMO VILLA (ITA)
2. ALEX ALBORS (CAT) LLUIS GONZALEZ (CAT)
3. ROBERTO SAVINI (ITA) VLADIMIRO DE STEFANO (ITA)
3. ANDREA BISERNA (ITA) DOMENICO MAZZOTTI (ITA)

Women’s doubles Over 40
1. PATRIZIA PIRAZZINI (ITA) LUCIA CALDIRONI (ITA)
2. ALEXANDRA PEITO (POR) ANA NORO (POR)
3. TERI REINHARDT (USA) MICHELLE BOS (USA)
3. NANCY HOWARD (USA) ESTHER GONZALEZ (CAT)

Men’s doubles Over 3.5
1. LUIGI CARTA (ITA) MARCO BRUNETTI (ITA)
2. MASSIMO VILLA (ITA) GREC GIUSTI (ITA)
3. VLADIMIRO DE STEFANO (ITA) PIERLUIGI GAMBI (ITA)
3. LORENZO PAIS (ITA) NICOLA DESSI (ITA)

Women’s doubles Over 3.0
1. EDITE DAUGULE (LVA) INESE KERSLINA (LVA)
2. ALEXANDRA PEITO (POR) ANA NORO (POR)
3. MORENA MATERNI (ITA) MONICA DRAGONI (ITA)
3. AIGA KRIGGERE (LVA) VICTORIJA RATACOVA (LVA)

Girls doubles Under 1.6
1. CARLA MARRERO (ESP) SABINA LOPEZ (ESP)
2. CONSTANÇA PEREIRA (POR) VITORIA RIBEIRO (POR)

Boys doubles Under 1.6
1. JORDI VEGA (CAT) VICTOR DURAN (CAT)
2. IGNASI PUJADAS (CAT) IGANSI SOLEY (CAT)

Mens doubles Pro
1. FILIPPO TURA (ITA) MARCO MAZZOTTI (ITA)
2. ALEX ALBORS (CAT) CRISTOBAL RAMIREZ (CAT)
3. JOAQUIM CAMPILLO (CAT) RICHARD MAST (DEU)
3. MATTEO GODIO (USA) FABIO GODIO (USA)

Womens doubles Pro
1. PATRIZIA PIRAZZINI (ITA) LUCIA CALDERONI (ITA)
2. CARLA MARRERO (ESP) MARTA GARCIA OBREGON (ESP)
3. LEXI HOWARD (USA) STEPHANIE PEREDA (USA)
3. ALEJANDRA JIMENEZ (CAT) SABRINA LOPEZ GARCIA (ESP)

Mixed doubles Pro
1. FILIPPO TURA (ITA) PATRIZIA PIRAZZINI (ITA)
2. POL FILELLA (CAT) CARLA MARRERO (ESP)
3. SANTI PUENTE (CAT) SABRINA LOPEZ GARCIA (ESP)
3. MARCO MAZZOTI (ITA) PATRIZIA PIRAZZINI (ITA)

GALLERY: www.beachtennis.barcelona/gallery

Ús de cookies
Aquest web utilitza galetes pròpies i de tercers per optimitzar i adaptar-se a la vostra navegació i preferències, entre altres tasques. Si continueu navegant entendrem que accepteu la nostra política de cookies segueixi el següent enllaç per Més informació
Ok