WORLD CHAMPIONSHIPS 2018

WORLD CHAMPIONSHIPS 20182020-06-08T21:12:28+00:00

18th IFBT Beach Tennis World Championships
June 28th to July 1st, 2018
CASTELLDEFELS, CATALONIA, SPAIN

RESULTS IFBT WORLD CHAMPIONSHIPS 2018

TOURNAMENT FOR NATIONS
1. CATALONIA
2. ITALY
3. LUXEMBOURG
3. POLAND

MEN’S DOUBLES PRO/OPEN
1. MARCO MAZZOTTI / SIMONE BABINI (ITA)
2. JORIS DEWEERDT / BRIAN KAJOU (BEL)
3. POL FILELLA / GAEL RODRIGUEZ (CAT)
3. ALEX ALBORS / GERARD TORRES (CAT)

WOMEN’S DOUBLES PRO/OPEN
1. EVA FERNANDEZ / ANA SALAS (CAT)
2. ALEKSANDRA ADAMSKA / SYLWIA MIKOLAJCZUK (POL)
3. CLARA GRIFOLL / MIREIA REBULL (CAT)
3. SUSY MANEGATTI / NADINE DE MARCO (ITA)

MIXED DOUBLES PRO/OPEN
1. SIMONE BABINI / ELEONORA MANFREDINI (ITA)
2. SANTI PUENTE / MIREIA REBULL (CAT)
3. GERARD TORRES / ANA SALAS (CAT)
3. SUSY MANEGATTI / MARCO MAZZOTTI

MEN’S SINGLES PRO/OPEN
1. MATTEO GODIO (ITA)
2. MARCO MAZZOTTI (ITA)
3. ALEX ALBORS (CAT)
3. SIMONE VIANELLO (ITA)

WOMEN’S SINGLES PRO/OPEN
1. ELEONORA MANFREDINI (ITA)
2. SYLWIA MIKOLAJCZUK (POL)
3. MARGARIDA CORREA (POR)
3. SUSY MANEGATTI (ITA)

MEN’S DOUBLES ADVANCED
1. SANDRO GIULIANI / DAVIDE MARANDELLA (ITA)
2. PAWEL KRUSPKI / PRZEMYSLAW KLIBER (POL)
3. CLAUDIO PETRILLO (ITA) / GERT LAENEN (BEL)
3. JEFF LUYTEN / PATRICK POMMEE (BEL)

WOMEN’S DOUBLES ADVANCED
1. ELEONORA FORMENTI / ELEONORA MANFREDINI (ITA)
2. CHRISTIANA GUIMARAES / ERICA FRANÇA (BRA)
3. ALEKSANDRA ADAMSKA / SYLWIA MIKOLAJCZUK (POL)
3. ANNEMAAIKE STEYLEMANS / ELS TEIJSEN (BEL)

MIXED DOUBLES ADVANCED
1. SYLWIA MIKOLAJCZUK / PRZEMYSLAW KLIBER (POL)
2. ALBERTO FRANCESCONI / ANTONELLA DI PASQUALE (ITA)
3. ROBERTO SAVINI / BARBARA FALCHI (ITA)
3. ALEKSANDRA ADAMSKA / PAWEL KRUPSKI (POL)

MEN’S SINGLES ADVANCED
1. MATTEO SAVINI (ITA)
2. PATRICK POME (BEL)
3. PAWEL KRUPSKI (POL)
3. AUREO PAIVA (BRA)

WOMEN’S SINGLES ADVANCED
1. ANNEMAAIKE STEYLEMAN (BEL)
2. BARBARA VAN DESSEL (BEL)
3. ALESSANDRA BENATI (ITA)
3. CINDY MERTENS (BEL)

MEN’S DOUBLES OVER 30
1. BRIAN KAJOU / JORIS DEWERDT (BEL)
2. LUIGI CARTA / MASSIMILIANO CAPELLI (ITA)
3. MATTEO TARRONI / ALBERTO FRANCESCONI (ITA)
3. ALESSANDRO SPELLA / TOMMASO BENASSAI (ITA)

WOMEN’S DOUBLES OVER 30
1. ANA NORO / MARGARIDA CORREA (POR)
2. SUSY MANEGATTI / NADINE DE MARCO (ITA)
3. SIMONA LONGHI / ELEONORA MANFREDINI (ITA)
3. ELKE DHONDT / NATHALIE MONNIER (BEL)

MEN’S DOUBLES OVER 40
1. SANDRO GUILIANI / DAVIDE MARANDELLA (ITA)
2. JUAN MURUETA-GOYENA (ESP) / PATRICK POMMEE (BEL)
3. ROSARIO AFUSSO / ALBERTO TAMPONI (ITA)
3. GERT LAENEN / JEFF LUYTEN (BEL)

WOMEN’S DOUBLES OVER 40
1. ANA NORO (POR) / CHRISTIANE GUIMARAES (BRA)
2. BARBARA FALCHI / ANTONELLA DI PASQUALE (ITA)
3. SUSY MANEGATTI / KATIA VASINI (ITA)
3. NADINE DE MARCO / SIMONA LONGHI (ITA)

MIXED DOUBLES OVER 40
1. ROBERTO SAVINI / BARBARA FALCHI (ITA)
2. NADINE DE MARCO / FRANCO BERLARDI (ITA)
3. JUAN MURUETA-GOYENA (ESP) / ANA NORO (POR)
3. RAFFAELLO FABBRI / SUSY MANEGATTI (ITA)

MEN’S DOUBLES OVER 50
1. ROSARIO AFFUSO / ALBERTO TAMPONI (ITA)
2. CLAUDIO PETRILLO / LUIS GONZALEZ ROIG (CAT)
3. ROBERTO SAVINI / DAVIDE ROSETTI (ITA)
3. PIERANTONIO PANE / DOMENICO MAZZOTTI (ITA)

UNDER 14
1. POL BISTUE / VICTOR DURAN (CAT)
2. MARC FILELLA / JORDI VEGA (CAT)
3. GUILLEM CASAS / GERARD VILA (CAT)
3. TEO BALDRICH / ALEX CASANOCA (CAT)

UNDER 16
1. POL BISTUE / VICTOR DURAN (CAT)
2. MARC FILELLA / JORDI VEGA (CAT)
3. MARIA SERRACANTA / ANNA COSTA (CAT)
3. OLIVER GARCIA RODRIGUEZ / TEO BALDRICH (CAT)

GALLERY: www.beachtennis.barcelona/gallery

Ús de cookies
Aquest web utilitza galetes pròpies i de tercers per optimitzar i adaptar-se a la vostra navegació i preferències, entre altres tasques. Si continueu navegant entendrem que accepteu la nostra política de cookies segueixi el següent enllaç per Més informació
Ok